Sort by

𝕎𝕚𝕝𝕝𝕖𝕞 (𝕃𝕖𝕠) has logged 39 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Elephant Queen

The Elephant Queen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Testament of Orpheus

Testament of Orpheus

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Les Mistons

Les Mistons

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Finding His Voice

Finding His Voice

1929
×
★★★
Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toni

Toni

1935
×
★★★½
Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Moving

Moving

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry