• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★

  • Black Widow

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★½

  • I, John Wayne

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Pelé

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★