Sort by

Liam has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Edit this entry  
07
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry