• Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★½

  • He's Out There

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Being Frank

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Wish Upon

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Tragedy Girls

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan