Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★½
Edit this entry  
28
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Being Frank

Being Frank

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Edit this entry  
08
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Edit this entry  
06
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Rings

Rings

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Edit this entry