derani has logged 48 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Edit this entry  
28
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Edit this entry  
18
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Cosmos: A SpaceTime Odyssey

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry