Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • M3GAN

  • Smile

  • Pearl

    ★★★

  • Orphan: First Kill

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Moonfall

  • Scream

    ½

  • Antlers

    ★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Beckett

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ½

  • Old

    ★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Queen's Gambit

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

  • Shiva Baby

  • After We Collided

    ½

  • Greenland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • #Alive

    ★★★

  • The Half of It

  • The New Mutants

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Relic

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • In the Tall Grass

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Brightburn

    ★★½

  • After

  • Pet Sematary

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Lowland Kids

  • Us

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Minors

  • Glass

    ★★★½

  • Holmes & Watson

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Balloon

  • Overlord

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Greta

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Meg