Sort by

Hehe has logged 247 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trust

Trust

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
T,O,U,C,H,I,N,G

T,O,U,C,H,I,N,G

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's Not About the Nail

It's Not About the Nail

2013
×
Edit this entry  
24
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Necktie

Necktie

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
½
Read the review Edit this entry