Letterboxd — Your life in film

Forgotten username or password?

×
Hehe

Hehe

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for Hehe
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Hehe’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Scream VI

    Scream VI 2023

    ★★ Watched 03 Dec 2023

    i love the way that fatal wounds are never fatal great job

  • Insidious: The Red Door

    Insidious: The Red Door 2023

    ★★½ Watched 31 Oct 2023

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    is there any way they can like check their work bc LMAOOOOOOOOO i don’t feel like this is resolved

  • Call Me by Your Name

    Call Me by Your Name 2017

    ★★★★★ Rewatched 28 Jul 2023

    god LET ME DIEEEEEEEEEEEEEEEEE

  • Barbie

    Barbie 2023

    ★★★★ Watched 20 Jul 2023

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    so they locked the founder of barbie in a fucking closet?????

  • The Conjuring

    The Conjuring 2013

    ★★★★★ Rewatched 04 Jun 2023

    does lorraine have a therapist bc i worry for her

  • M3GAN

    M3GAN 2022

    ★ Watched 03 Jun 2023

    man

  • Family Guy Presents: Blue Harvest

    Family Guy Presents: Blue Harvest 2007

    ★★★★★ Rewatched 15 Feb 2023

    Hell yeah

  • Pearl

    Pearl 2022

    ★★★ Watched 05 Feb 2023

    didn’t need to make an entire movie just to tell me this bitch is crazy

  • Orphan: First Kill

    Orphan: First Kill 2022

    Watched 04 Jan 2023

    GRIFTER????

  • The Black Phone

    The Black Phone 2021

    ★★ Watched 14 Sep 2022

    His names the grabber??? Girl

  • Due Date

    Due Date 2010

    ★★★★ Rewatched 31 Aug 2022

    EYE liked it

  • Escape from Alcatraz

    Escape from Alcatraz 1979

    ★★★ Watched 31 Jul 2022

    Don’t you think it would be easier to catch an inmate mid escape attempt if the prison guards weren’t wearing fuckin Metal clogs

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 34

Review Tags

59
  • netflix
  • amazon prime
  • rented
  • hbo max
  • with dad
  • theater
  • dvd
  • hulu
  • dad's rec
  • with maria and samuel
  • at hotel
  • for class
  • short film
  • youtube
  • with lilly
  • with maria
  • with diego
  • with ingrid
  • tubi
  • with dad and brother
  • youtube tv
  • god
  • disney plus
  • heterosexuality
  • kanopy
  • starz on prime
  • tv
  • with alyssa
  • with dustin
  • animated
  • at hospital?
  • bought it
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
X
Threads
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Select your preferred poster
Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro