Sort by
  • Anyone But You

    ★★½

  • Society of the Snow

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • After We Fell

    ★★½

  • D.P.

    ★★★★★

  • The Green Knight

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Cherry

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Mulan

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Child's Play

    ★½