leslie has logged 284 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Selena

Selena

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
We Will Rock You

We Will Rock You

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry