leslie has logged 59 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Reservation Road

Reservation Road

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry