Sort by

leslie has logged 35 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Young Again

Young Again

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Brotherhood of Justice

The Brotherhood of Justice

1986
×
★½
Edit this entry  
28
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★½
Edit this entry  
28
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only You

Only You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prince of Pennsylvania

The Prince of Pennsylvania

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Exposed

Exposed

2016
×
Edit this entry  
14
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry