Sort by

issy 🥝 has logged 39 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Southpaw

Southpaw

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read other review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
Read other review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Filth

Filth

2013
×
Edit this entry  
19
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
Edit this entry  
15
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
Edit this entry  
08
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
Read the review Edit this entry