Sort by

issy 🥝 has logged 382 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The American Meme

The American Meme

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry