Sort by

issy 🥝 has logged 32 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sylvia

Sylvia

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
Edit this entry  
17
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry