issy 🥝 has logged 34 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ja'mie: Private School Girl

Ja'mie: Private School Girl

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Ja'mie: Private School Girl

Ja'mie: Private School Girl

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
05
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry