Sort by

issy 🥝 has logged 29 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry