issy 🥝 has logged 29 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Go

Go

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry