Sort by
  • Do Revenge

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★½

  • Umma

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Exorcism of God

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Komi Can't Communicate

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½