• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★

  • The F**k-It List

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • All the Bright Places

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Down a Dark Hall

    ★★★½

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Every Day

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

  • Happy Death Day

  • Disobedience

    ★★

  • American Assassin

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Collateral Beauty

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★★

  • The Last Witch Hunter