RSS feed for Francesco
  • Black Is King

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • True North

    ★★

  • My Favorite War

    ★★★

  • Nahuel and the Magic Book

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • The Most Beautiful Years

    ★★★

  • Odio l'estate

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★

  • The Nose or The Conspiracy of Mavericks

    ★★★

  • Figli

    ★★★★

  • Me contro Te: Il film - La vendetta del Signor S

    ½

  • Hammamet

    ★★★½

  • Tolo Tolo

    ★★½

  • Togo

    ★★★½

  • The Fortune Goddess

    ★★½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Homotherapy: A Religious Sickness

    ★★★

  • Cetto C'è

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Sono solo fantasmi

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Buio

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Il signor Diavolo

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Bird Island

    ★★★

  • Wilcox

    ★★½

  • Ralf's Colors

    ★★★