RSS feed for Mert
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Hollywood

    ★★★★

  • 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Passed by Censor

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Oray

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

  • System Crasher

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★½

  • Sibel

    ★★★½

  • The First Purge

  • Ibiza

  • Capernaum

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • I Don’t Believe In You But Then There Is Gravity

    ★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Stranger in My Pocket

    ★★½

  • Butterflies

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Pity

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Insidious: The Last Key

  • Star Wars: The Last Jedi

  • In the Family

    ★★★½

  • Justice League

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Cherry Pop

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • Sweet Country

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Transformers: The Last Knight

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • In the Fade

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Godard Mon Amour

    ★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★★½