• The Grucifixion

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • There's Something I Need to Tell You

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Blossoms

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Romeo & Juliet

    ★★★★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Us Again

  • Daddy’s Boy

  • Cherry

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Hive

    ★★★★

  • Cryptozoo

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • John and the Hole

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • One for the Road

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Soul of the City

  • Celebrating America

  • WandaVision

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★