levi has logged 17 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Six Seasons and A Movie - A Community Art Show

Six Seasons and A Movie - A Community Art Show

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
iRony

iRony

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
½
Read the review Edit this entry