Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diane

Diane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matthew Shepard Story

The Matthew Shepard Story

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possession

Possession

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
He's Out There

He's Out There

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ladies of the Chorus

Ladies of the Chorus

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killers

Killers

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry