Brandon has logged 37 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burlesque

Burlesque

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Oranges

The Oranges

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Underworld

Underworld

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Supernova

Supernova

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry