• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Ride or Die

  • Nobody

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½