Sort by

Levi has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry