• Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • 'Til Kingdom Come

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Becoming

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Tiger Who Came To Tea

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Present Laughter

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • L-DK: Two Loves, Under One Roof

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Kim Possible

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Untouchable

    ★★★

  • Close

    ★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • National Theatre Live: Antony & Cleopatra

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★½