Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
Edit this entry  
13
Leigh-Anne: Race, Pop and Power

Leigh-Anne: Race, Pop and Power

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Highlander

Highlander

1986
×
Edit this entry  
04
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★
Edit this entry  
01
TINA

TINA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★
Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
'Til Kingdom Come

'Til Kingdom Come

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Shirley Valentine

Shirley Valentine

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
03
High Society

High Society

1956
×
★★
Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★
Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Edit this entry  
13
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
Edit this entry  
01
End of Days

End of Days

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Edit this entry  
26
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★½
Edit this entry