• Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Hunter Killer

    ½

  • Venom

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • King of Thieves

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Darkest Minds

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Set It Up

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Whitney

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • My Teacher

    ★½

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Children Act

    ★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Gaga: Five Foot Two

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Death Note

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Mummy

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • National Theatre Live: Twelfth Night

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Daytime Shooting Star

    ★★★½

  • Lou

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • One Week Friends

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★

  • Tokyo Idols

    ★★★★

  • Assassin's Creed

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fallen

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Brotherhood: Final Fantasy XV

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Magnificent Seven