• Sing

    ★★★½

  • Sully

    ★★★½

  • La La Land

  • Love O2O

    ★★★½

  • Skiptrace

    ½

  • Ghostbusters

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • Nerve

  • The Secret Life of Pets

  • Central Intelligence

  • Evergreen Love

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • Me Before You

  • Wolf Girl and Black Prince

  • Train to Busan

  • Money Monster

  • Captain America: Civil War

  • The Boss

    ½

  • The Jungle Book

  • Keanu

  • Allegiant

    ★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Dad's Army

    ½

  • Hail, Caesar!

  • We Are X

    ★★★★★

  • We're Doomed! The Dad's Army Story

    ★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Joy

  • National Theatre Live: Jane Eyre

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • My Love Story!!

    ★★★★½

  • Spectre

  • His Girlfriend

    ★★

  • The Walk

  • Crimson Peak

  • No Longer Heroine

  • High-Rise

    ½

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

  • Attack on Titan II: End of the World

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Attack on Titan

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Amy

  • Tomorrowland

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

  • Spy

  • Avengers: Age of Ultron

  • Insurgent

  • Strobe Edge

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Treasure Island

    ★★★½

  • Into the Woods

  • Exodus: Gods and Kings

    ½

  • Paddington

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

  • Close Range Love

    ★★★

  • Nine Muses of Star Empire

    ★★★

  • The Equalizer

  • The Maze Runner

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Lucy

  • The Purge: Anarchy

  • Feast

    ★★★★★

  • Maleficent

  • Edge of Tomorrow