Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
3x3

3x3

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Melodic Blue: Baby Keem

The Melodic Blue: Baby Keem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Every Body

Every Body

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Mutt

Mutt

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Sly

Sly

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
NYAD

NYAD

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Afire

Afire

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
The Blue Caftan

The Blue Caftan

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Sick

Sick

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Leo

Leo

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
Earth Mama

Earth Mama

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matt Rife: Natural Selection

Matt Rife: Natural Selection

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Rustin

Rustin

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★
Edit this entry  
18
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
Edit this entry  
15
The Deepest Breath

The Deepest Breath

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Wham!

Wham!

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Playground

Playground

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Free Chol Soo Lee

Free Chol Soo Lee

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Curse

The Curse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Poisoned: The Dirty Truth About Your Food

Poisoned: The Dirty Truth About Your Food

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Angry Black Girl and Her Monster

The Angry Black Girl and Her Monster

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry