Sort by

Levi has logged 74 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Athena

Athena

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Teenage Emotions

Teenage Emotions

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Clytaemnestra

Clytaemnestra

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Silent Twins

The Silent Twins

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Holding Moses

Holding Moses

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Haulout

Haulout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happiness Is £4 Million

Happiness Is £4 Million

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Flagmakers

The Flagmakers

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
As Far as They Can Run

As Far as They Can Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Angola Do You Hear Us? Voices from a Plantation Prison

Angola Do You Hear Us? Voices from a Plantation Prison

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Anastasia

Anastasia

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nuisance Bear

Nuisance Bear

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Warsha

Warsha

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Bachmann and His Class

Mr. Bachmann and His Class

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Balcony Movie

The Balcony Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mariner of the Mountains

Mariner of the Mountains

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Edit this entry