• Friday the 13th Part III

    ★★½

  • Tron

    ★★½

  • The Thing

    ★★★★½

  • Annie

    ★★½

  • Halloween II

    ★★★

  • The Evil Dead

    ★★★½

  • Friday the 13th Part 2

    ★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Alien

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★

  • Funeral Parade of Roses

    ★½

  • Mary Poppins

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★½

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★½

  • King Kong

    ★★★★

  • Good Morning