• Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • My Spy

    ★★

  • The Grudge

    ★½

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Zeroville

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Sextuplets

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

    ½

  • Fighting with My Family

    ★★★½