• Nightcrawler

    ★★★★

  • Leprechaun: Origins

  • Wrong Turn 6: Last Resort

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Creep

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Gangsta Granny

    ★★½

  • Moshi Monsters: The Movie

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Curse of Chucky

    ★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★

  • Rush

    ★★★★

  • Wolf Creek 2

    ★★

  • The Smurfs 2

    ★½

  • The Wolverine

    ★★½

  • Turbo

    ★★½

  • Grown Ups 2

    ★½

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Hatchet III

    ★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • This Is the End

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • The Hangover Part III

    ★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★½

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • The Croods

    ★★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ★½

  • Mr. Stink

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Wrong Turn 5: Bloodlines

  • Looper

    ★★★★

  • The Collection

    ★★½

  • Hotel Transylvania

    ★★½

  • The Bourne Legacy

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Ted

    ★★★

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • Brave

    ★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★½

  • Prometheus

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★½

  • The Dictator

    ★★½

  • Men in Black 3

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★

  • The Lorax

    ★★★

  • Chronicle

    ★★★★

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Arthur Christmas

    ★★★★