• The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★

  • The Lorax

    ★★★

  • Chronicle

    ★★★★

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Arthur Christmas

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★

  • Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

    ★★

  • Warrior

    ★★★★★

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★½

  • Horrid Henry: The Movie

  • The Smurfs

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Mr. Popper's Penguins

    ★★½

  • Cars 2

    ★★

  • Super 8

    ★★

  • The Hangover Part II

    ★½

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Jackass 3.5

    ★★★

  • Thor

    ★★★

  • Fast Five

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★½

  • Paul

    ★★★

  • TRON: Legacy

    ★★★

  • Tangled

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★

  • Saw 3D

    ★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Jackass 3D

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Insidious

    ★★★½

  • Hatchet II

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Despicable Me

    ★★★½

  • Predators

    ★★½

  • Grown Ups

    ★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shrek Forever After

    ★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • Four Lions

    ★★★½

  • Boy

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Saw VI

    ★★★

  • Wrong Turn 3: Left for Dead

  • Zombieland

    ★★★★

  • Little Nicholas

    ★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★½

  • Halloween II

  • Orphan

    ★★★½

  • The Collector

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★

  • Year One

    ★★

  • The Hangover

    ★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★½

  • Fast & Furious

    ★★½

  • Monsters vs Aliens

    ★★★

  • Friday the 13th

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

  • Nativity!

    ★★★

  • Bedtime Stories

    ★★