• Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Missing Pizza

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Movies

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Free Solo

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Comedy Central Roast of Bruce Willis

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Tag

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • RBG

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

  • The Emoji Movie

  • Baywatch

    ½

  • The Boss Baby

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Thinning

    ½

  • Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

    ★★★★★

  • Sing

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ½

  • Train to Busan

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Paint Drying

  • The Revenant

    ★★★½

  • A Very Murray Christmas

  • The Audition

    ★★★★★

  • Ant-Man

  • Ted 2

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Hitchcock/Truffaut

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★½