lewis1932 has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Edit this entry  
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
Read the review Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brighton Beach Memoirs

Brighton Beach Memoirs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry