Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • The Last Weekend

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Babylon

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Blonde

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

  • The Railway Children Return

    ★★

  • Lynch/Oz

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • X

  • Cat Burglar

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Maid

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Hurry Up and Wait

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Pretend It's a City

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Lamp Life

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • SHOP: A Pop Opera

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★½