• 45 Years

    ★★★★½

  • Melvin and Howard

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★½

  • La Notte

    ★★★★½

  • Weekend

    ★★★½

  • Babe

    ★★★

  • Contagion

    ★★★

  • The Fog

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Beautiful Thing

    ★★★½

  • Mannequin

    ★★★½

  • Messiah of Evil

    ★★★½

  • A Matter of Loaf and Death

    ★★★½

  • Make Way for Tomorrow

    ★★★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★½