Lewis has rated 167 films ★★★★ .

  • Thunder

    ★★★★

  • Body Double

    ★★★★

  • Talking Heads

    ★★★★

  • Bowling for Columbine

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jane Fonda in Five Acts

    ★★★★

  • The Celluloid Closet

    ★★★★

  • Crimes of Passion

    ★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas!

    ★★★★

  • Shock Corridor

    ★★★★

  • The Shop Around the Corner

    ★★★★

  • Best in Show

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • North by Northwest

    ★★★★