• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • TINA

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Mister America

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • T

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Other Music

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Beyond The Visible - Hilma af Klint

  • High Life

  • Her Smell

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Diamantino

    ★★★★

  • Grace Jones: Bloodlight and Bami

    ★★★★½

  • Zama

    ★★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Trip to Spain

  • The Burden

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • American Honey

  • Contemporary Color

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • The Lure

  • Junun

    ★★★★★

  • Les 3 Boutons

    ★★★★

  • Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

  • 7 Days in Hell

    ★★★★★

  • They Came Together

    ★★★½

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★★

  • The Kingdom of Dreams and Madness

    ★★★★½

  • An Oversimplification of Her Beauty

    ★★★★★

  • Hugo

  • The Story of Lovers Rock

    ★★★★

  • Bernie

    ★★★★½

  • Le Havre

    ★★★★½

  • Carlos

    ★★★★★

  • Fish Tank

  • Hunger

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • The Gates

    ★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★★½

  • The Host

    ★★★★★

  • The Aviator

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy