Sort by
  • An American in Austen

    ★★

  • Catch Me If You Claus

    ★★½

  • Everything Christmas

  • Never Been Chris'd

  • Joyeux Noel

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Haunted Mansion

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • A Tale of Two Christmases

  • Haul Out the Holly

    ★★

  • A Royal Corgi Christmas

  • The Noel Diary

    ★★★½

  • Three Wise Men and a Baby

    ★★★½

  • A Cozy Christmas Inn

    ½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • 'Tis the Season to be Merry

    ★★½

  • A Very Merry Bridesmaid

    ★★★

  • Christmas in Tahoe

    ★★

  • Christmas at Castle Hart

    ★★

  • Christmas CEO

    ★½

  • An Unexpected Christmas

    ★★★½

  • The Nine Kittens of Christmas

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Boyfriends of Christmas Past

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★½

  • Taking a Shot at Love

    ★★★

  • Christmas in Evergreen: Bells Are Ringing

    ★½

  • Christmas Waltz

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • A Timeless Christmas

    ★★

  • Christmas with the Darlings

    ★★★½

  • Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

    ★★★

  • On the 12th Date of Christmas

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Christmas Town

    ★½

  • Sense, Sensibility & Snowmen

  • Christmas In Evergreen: Tidings of Joy

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Pavarotti

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★