Sort by

Thomas has logged 40 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★
Edit this entry  
23
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Edit this entry  
22
1408

1408

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★½
Edit this entry  
21
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★★
Edit this entry  
14
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Cell

Cell

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★
Edit this entry  
04
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★½
Edit this entry  
04
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry