• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • mother!

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • 47 Meters Down

  • The Mummy

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★½

  • Alien: Covenant

    ★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★

  • Life

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★

  • David Bowie: The Last Five Years

  • Fences

    ★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Silence

    ★½

  • Allied

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • 13th

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train

  • Bridget Jones's Baby

  • The Magnificent Seven

  • The Founder

    ★★★

  • Sing

  • Jackie

    ★★★

  • Lion

    ★★★½

  • Amanda Knox

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Sully

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

  • Nerve

  • The Shallows

  • Piper

  • Me Before You