Alex has logged 72 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rock

The Rock

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Garden State

Garden State

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry