RSS feed for lexi
  • Little Women

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Bad Genius

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Hush

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★★

  • Paper Towns

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Garden of Words

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★★

  • The Lovely Bones

    ★★★★★

  • Exam

    ★★★★★

  • Hachi: A Dog's Tale

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • My Girl

    ★★★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★